Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Kursy kwalifikacyjne w ramach projektu pn. „Mamy na siebie plan! Aktywizacja społeczno-zawodowa mieszkańców gminy Bieliny”

W dn. od 06.09. – 22.10.2021 roku 1 uczestniczka II edycji projektu ukończyła kurs zawodowy „Opiekunka w żłobku” w wymiarze 280 godzin. Zajęcia praktyczne odbywała
w Żłobku „Nasza Babcia” przy ul. Klonowej w Kielcach.

Kolejnym kursem, w którym uczestniczyło 7 beneficjentek projektu był kurs kosmetyczny z wizażem, stylizacją paznokci oraz uprawnieniami SEP, w łącznym wymiarze 100 godzin.  

 

W dn. od 11.10.2021 do 29.10.2021 roku następne 7 uczestniczek projektu brało udział w  kursie „Opiekunka osób starszych / Siostra PCK” w ilości 120 godzin. Uzyskane przez nie kwalifikacje są honorowane w krajach Unii Europejskiej.

Wszystkie zajęcia teoretyczne podczas kursów odbywały się w Centrum Kształcenia Zawodowego w Kielcach.

Uczestniczki szkoleń otrzymały zwrot kosztów dojazdu, posiłki, materiały szkoleniowe, odzież ochronną a także miały wypłacone stypendium szkoleniowe.

Po zdobyciu kwalifikacji zawodowych, 12 uczestniczek rozpoczęło 3 miesięczne staże zawodowe w większości adekwatne do ukończonego kursu.

Poniesione koszty w ramach szkoleń oraz stypendium szkoleniowe i stażowe są współfinansowane ze środków Unii Europejskiej.