1 Środki trafiły m.in. do Gminy Bieliny/Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielinach, który realizuje w partnerstwie projekt pn. "Centrum Usług - Współpraca na rzecz społeczności lokalnej".
Przekazane środki ochrony osobistej trafią do osób niepełnosprawnych, niesamodzielnych z terenu gminy Bieliny, które objęte są wsparciem w projekcie.

Liderem Partnerstwa jest Powiat Kielecki.

 

Czytaj więcej: Powiat Kielecki zakupił i rozdysponował środki ochrony niezbędne do przeciwdziałania...

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bielinach zaprasza osoby samotne, niesamodzielne, niepełnosprawne do skorzystania z opaski telemedycznej w ramach projektu realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kielcach pn. „Centrum Usług – Współpraca na rzecz społeczności lokalnej, w którym Gmina Bieliny jest Partnerem.
Jest to rozwiązanie umożliwiające w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, poprzez wciśnięcie przycisku, uruchomienie automatycznego, natychmiastowego wezwania pomocy.
Z usługi teleopieki (opaska + abonament) uczestnik projektu korzysta bezpłatnie.
Projekt wymaga, by powyższa usługa była ściśle powiązana z korzystaniem ON z usług opiekuńczych, które są odpłatne zgodnie z Uchwałą Rady Gminy Bieliny.
Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.
Wszelkich informacji nt. projektu oraz możliwości skorzystania z urządzenia można uzyskać bezpośrednio w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Bielinach lub telefonicznie pod nr tel. 41 30-25-012 w. 219 lub 205.

 

sidly opaska

 

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz plik (sidly-opaska.jpg)sidly-opaska.jpg584 kB

W dniu wczorajszym na terenie gminy Bieliny odbyły się zajęcia rehabilitacyjne z wykorzystaniem układanki sensorycznej – klocków Moovie dla dzieci z rodzin uczestniczących w projekcie pn. „Centrum Usług – Współpraca na rzecz społeczności lokalnej”. Gminy Ośrodek Pomocy Społecznej w Bielinach jest Partnerem w w/w projekcie.
Klocki Moovie usprawniają motorykę małą i dużą dzieci, wzmacniają układ nerwowy poprzez ruch, kształcą i utrwalają orientację w schemacie ciała i przestrzeni, rozwijają percepcję ruchowo-słuchowo-wzrokową oraz integrują.

 

Czytaj więcej: Ogłoszenie dot. klocków Moovie 9.2

W dniu 11 września 2019 roku w Bielinach odbyło się spotkanie osób zainteresowanych wolontariatem w ramach projektu „Centrum Usług – Współpraca na rzecz społeczności lokalnej” realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kielcach w partnerstwie z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Bielinach. 

Czytaj więcej: SPOTKANIE Z REGIONALNYM CENTRUM WOLONTARIATU